O mnie


Adwokat Jakub Hurnik – jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Odbyłem aplikację adwokacką w Katowicach, a po złożeniu egzaminu adwokackiego uzyskałem wpis na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach. Przygodę z zastosowaniem prawa zacząłem już na studiach odbywając praktyki w prokuraturze jak również w Kancelariach Adwokackich na terenie powiatu oświęcimskiego oraz pszczyńskiego.

Tematem przewodnim moich zainteresowań są kwestie odszkodowawcze, co znalazło przełożenie w temacie pracy magisterskiej. W trakcie swojej praktyki miałem okazję pracować przy obsłudze prawnej Towarzystwa Ubezpieczeń jak również reprezentowania interesów osób poszkodowanych w licznych procesach także z udziałem Ubezpieczyciela z pozytywnym skutkiem dla Klientów.

Kancelaria, którą prowadzę ma na celu przede wszystkim pomoc osobom zagubionym odnalezienie się w gąszczu przepisów oraz jak najlepsze zabezpieczenie interesów klientów indywidualnych, w tym przedsiębiorców, a także spółek.

Uważam, że prawo pomimo swoich sztywnych ram jest paradoksalnie dość elastyczne. Dla każdej sytuacji można znaleźć co najmniej kilka rozwiązań. Dlatego kierując się łacińską paremią „Da mihi factum, dabo tibi ius”, zapraszam do podzielenia się ze mną swoimi problemami, a ja znajdę dla Ciebie odpowiednie i satysfakcjonujące rozwiązanie prawne.

Zarówno sposób prowadzenia sprawy jak również adekwatne wynagrodzenie jest ustalane z góry na jasnych zasadach, mając na uwadze charakter sprawy i preferencje Klienta.

Prywatnie jestem mężem i ojcem dwójki dzieci, zapalonym podróżnikiem poszukującym czasu na przeczytanie książki, w której nie ma paragrafów.